Tetování

KLIDNÉ A PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ  –  INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP  –  UNIKÁTNÍ MOTIVY  –  VEGANSKÉ BARVY  –  PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁL

Jak to probíhá

1. Napište mi o jaký motiv byste měli zájem. Do emailu mi stručně popište vaši představu o umístění na těle a velikosti tetování.

2. Pokud bude motiv odpovídat mému stylu, ozvu se vám s nabídkou volných termínů. 

3. Zaplatíte mi poplatek (50 – 100 Fr.) za konzultaci a návrh motivu.

4. Po společné konzultaci (osobní nebo online) pro vás připravím návrh tetování. Ten vám v předstihu pošlu do emailu k nahlédnutí.

5. V den tetování se společně podíváme na návrh. V případě potřeby zapracuji úpravy do návrhu a pustíme se do realizace tetování. Tetování se nemusíte bát. Snažím se tetovat s největší opatrností.

6. Pevně věřím, že se u mě budete cítit příjemně a odnesete si tetování, které ozdobí vaše tělo.

Více z mé tvorby naleznete:

Často se ptáte

Mezi mé nejoblíbenější motivy patří luční květiny, motivy horských krajin nebo třeba souhvězdí. Ráda kombinuji ilustrace s jemnými nápisy. Nevyhýbám se ani zvířatům, minimalistickým nebo abstraktním motivům.

Netetuji cizí návrhy, rasistické, nacistické nebo extrémistické motivy. Piercing, permanentní makeup – neprovádím.

Tetuji převážně černou. Ráda ale tetování doplním o červené nebo modré prvky.

Tetuji prémiovým strojkem SOL Nova Unlimited od německé firmy Cheyenne. Používám atestované kvalitní barvy schválené pro použití v EU a ve Švýcarsku. Konkrétně jde o značky Dynamic, Just Ink, World Famous Tattoo Ink a Silverback Ink. Všechny barvy jsou veganské.

Konečnou cenu tetování mohu určit až po nakreslení motivu. Musím znát velikost, umístění na těle a náročnost motivu. Minimální cena tetování je 100 Fr. Návrh motivu tetování stojí 50 – 100 Fr. v závislosti na velikosti a detailnosti motivu. Moje hodinová sazba se pohybuje kolem 200 Fr.

Ne, v současné době je možné platit v hotovosti nebo pomocí služby TWINT.

Netetuji osoby mladší 18 let a to ani se souhlasem rodičů. Tetování byste si měli pořádně rozmyslet, přece jenom, je to ozdoba na celý život. 

Netetuji těhotné a kojící ženy. 

Tři dny před tetováním se vyhněte opalování a všem aktivitám, které by mohly kůži namáhat. Den před tetováním jděte brzo spát, abyste byli na tetování odpočatí. Neužívejte před sezením drogy, alkohol a vyhněte se kofeinovým nápojům.
Najezte se a klidně si vemte s sebou i něco sladkého. Pokud se necítíte dobře nebo jste nemocní, je lepší tetování odložit, vyhnete se tak zbytečným komplikacím. Týden před tetováním byste neměli brát antibiotika. V případě užívání léků na ředění krve je třeba konzultace s lékařem.

Mějte na paměti, že tetování je v podstatě zranění, které musí mít čas na regeneraci. Vyžaduje správnou after-care, nesprávným zacházením je možné tetování zničit.

Rady pro správné hojení

  • Nejdříve po 3 maximálně po 5 hodinách (klasické folie) a nejdéle po 24 hodinách (samolepící folie) tetování vybalte z folie a jemně je s pomocí antibakteriálního mýdla a vody umyjte. Opatrně osušte ránu a držte ji v čistotě.
  • Druhý den tetované místo jemně promažte kokosovým olejem nebo bambuckým máslem. Nikdy nepoužívejte na čerstvé tetování antibiotické nebo hojení urychlující masti! Tetování takto ošetřujte třikrát denně.
  • Tetování musí mít přístup vzduchu, musí dýchat a nesmí nikdy vyschnout. V prvních dnech může barvit, proto doporučuji tmavší oblečení.
  • V prvním týdnu se vyhýbejte přímému slunci, prašnému prostředí, nenoste těsné oblečení ať si tetování mechanicky nepodráždíte. Vyhněte se sportovním aktivitám, sauně, koupání v přírodní i chlorované vodě a hygienicky závadnému prostředí.
  • Tetování začne po několika dnech svědit a postupně se z něj začnou odlupovat stroupky. Nikdy stroupky neodlupujte! Mohli byste tak poškodit tetování.
  • Doba hojení je individuální, nechte svému tělu čas a klid na přirozenou regeneraci. Tetování by mělo být většinou úplně zahojeno do 14 dnů. Po celkovém zahojení se můžete bez obav koupat a dělat jiné běžné fyzické aktivity.

Pokud je oprava třeba, provádím první opravu tetování zdarma. Tuto možnost můžete využít nejpozději do 3 měsíců od zhotovení tetování.

Covery tetování od jiných umělců dělám jen výjimečně. Velmi záleží na stylu a velikosti původního tetování.

To bohužel není možné. Motivy kreslím již pouze svým zákazníkům a nepřeji si, aby mé návrhy realizoval někdo jiný.