Loga

Vytvoření nového loga

Chystáte se zprofesionalizovat svůj koníček, začít nabízet své služby nebo zakládáte firmu? Pak budete pravděpodobně potřebovat nové logo. Takové logo, které se stane tváří vašeho nového byznysu, odliší vás od konkurence, bude srozumitelné a zapamatovatelné.

Redesign stávajícího loga

Používíte logo, ale cítíte že to není ono? Změnilo se poslání vaší značky nebo se vám podařil rozšířit váš byznys? Nechcete se vzdát nosných prvků loga ale zároveň mu potřebujete vdechnout nový život? Pak je pro vás regesign nebo osvěžení loga ta pravá volba.

Grafický návrh loga

Aby se vaše logo stalo smysluplným a praktickým nástrojem vizuální komunikace s vašim zákazníkem, potřebuji znát co nejvíc informací o firmě pro kterou budu logo navrhovat. Jaké jsou vaše firemní hodnoty? Máte definovanou marketingovou strategii? Kdo je váš typický zákazník? Všechny tyto otázky nám pomohou definovat co možná nejpřesnější zadání. Pro návrhy loga jsem připravila dvě nejčastější cenové varianty.

VARIANTA

Exclusive

Logo vnímáte jako na dobrou investici do budoucna. Máte marketingový plán na jehož základě stavíte vizuální identitu značky. Potřebujete komplexní řešení včetně rozsáhlého logomanuálu.

1.

Zaslání dotazníku a příprava přesného zadání.

2.

Vytvoření moodboardu* pro vytyčení grafické podoby loga.

3.

Konzultace nad dotazníkem a moodboardem*, 1–2 hodiny.

4.

Grafický návrh designu loga ve dvou variantách.

5.

Zapracování připomínek klienta, maximální počet – 3 kola.

6.

Finální zhotovení loga v různých formátech pro jeho použití v tiskové i digitální verzi.

7.

Vytvoření logomanuálu v pdf formátu, který obsahuje tři ukázky aplikace loga v praxi.

Emailem obdržíte dotazník týkající se vaší firmy a představy o novém logu. Čím podrobněji jej vyplníte, tím lépe. Podle vašich odpovědí vytvořím moodboard*, který následně zkonzultujeme a domluvíme se na dalším postupu.

Vytvořím pro vás 2 grafické návrhy loga v č/b a barevné verzi. Pokud budete mít zájem, mohu vytvořit návrhů víc. Každý další návrh je zpolatněn tarifem 45 Fr. Doporučuji pracovat maximálně se třemi návrhy, aby se předešlo rozhodovací paralýze.

Na zvolení finální varianty loga máte k dispozici maximálně tři připomínková kola. Diskutujeme jednotlivé návrhy, pomohu vám vybrat barvy i styl typografie.

Finální, profesionálně zpracované logo vám dodám ve formátech AI, PDF, EPS, JPG a PNG. (Formáty AI a EPS jsou vektorové verze loga, které zachovají jeho kvalitu při různých změnách velikosti.)

K logu obdržíte podrobný logomanuál v digitální verzi o 15 stranách. Díky němu budete vědět, jak logo správně používat. Logomanuál obsahuje základní definici loga a tři ukázky aplikace loga na firemních materiálech.

* Co to je moodboard? Moodboard nebo-li nástěnka je důležitým nástrojem pro komunikaci mezi grafikem a klientem. Jedná se o soubor skic, barev nebo obrázků díky kterému lépe pochopím váš vkus a vaše preference. Proto je velmi důležité, abyste mi poslali vše, co vám pro danou oblast přijde inspirativní a líbí se vám (loga a vizuální styly, jiné inspirativní fotografie a obrázky z vašeho okolí, z internetu apod.)

Cena nezahrnuje náklady na zakoupení fontu/písma ani licenci na výhradní použití loga. Tento případ řeším smlouvou o licenci.

VARIANTA

Basic

Začínáte podnikat, jste malá firma nebo freelancer, přesto chcete mít jedinečné a profesionálně zhotovené logo připravené pro časté používání. Zatím vám postačí základní logomanuál.

1.

Zaslání dotazníku a příprava přesného zadání.

2.

Grafický návrh designu loga v jedné variantě.

3.

Zapracování připomínek klienta, maximální počet – 2 kola.

4.

Finální zhotovení loga v různých formátech pro jeho použití v tiskové i digitální verzi.

5.

Vytvoření základního logomanuálu v pdf formátu.

Emailem obdržíte dotazník, týkající se vaší firmy a představy o novém logu. Čím podrobněji jej vyplníte, tím lépe. Podle vašich odpovědí vytvořím grafický návrh loga v jedné variantě v č/b a barevné verzi.

Zapracuji vaše připomínky k logu a pošlu vám přepracovaný návrh ke schválení. Návrh loga, máte možnost komentovat maximálně ve dvou připomínkových kolech.

Finální, profesionálně zpracované logo vám dodám ve formátech Ai, pdf, eps, jpg a png. (Formáty Ai a eps jsou vektorové verze loga, které zachovají jeho kvalitu při různých změnách velikosti.)

K logu obdržíte základní logomanuál v digitální verzi o 8 stranách. Logomanuál obsahuje základní definici loga. Díky němu budete vědět, jak logo správně používat.

Cena nezahrnuje náklady na zakoupení fontu/písma ani licenci na výhradní použití loga. Tento případ řeším smlouvou o licenci.

Redesign loga

Rozhodli jste se pro redesign loga. Abych pro vás mohla vytvořit návrh úpravy loga, potřebuji dobře poznat vaši firmu. Čím se zabýváte? Kdo jsou vaši zákazníci? Jaké marketingové kanály používáte? V neposlední řadě se potřebuji seznámit s vaším logem a vizuální identitou vaší firmy. Ceny redesignu jsou individuální a odvíjí se od náročnosti a rozsahu zakázky. Po vyplnění dotazníku a vytvoření zadání, vám mohu připravit rozpočet zakázky. 

Cenové kalkulace jsou spočítány z nejčastějších variant zakázek. Každá zakázka je individuální a skutečná cena se může od těchto variant lišit. Po vyplnění dotazníku a vytvoření zadání, vám pošlu rozpočet zakázky. V případě překročení částky, například vlivem více prací, budete v čas informováni.

(Aktualizováno 1. 5. 2021)

Často se ptáte

Logo je vizuální zkratka, která slouží jako váš podpis. Je důležitým prvkem komunikace se zákazníkem. Mělo by být základním kamenem vaší firemní identity.  Mozek zpracovává obrázky rychleji než mluvený nebo psaný text. Při pohledu na logo by mělo být zřejmé, v jaké oblasti podnikáte. 
Díky logu se odlišíte od konkurence a identifikujete vaši firmu. Pomůže vám vyniknout a dostat se do povědomí vašich zákazníků. Jeho další funkcí je zprostředkovat emoce a poslání vašeho byznysu, mělo by odrážet jeho hodnoty a charakter. Profesionálně vytvořené logo se stane smysluplným nástrojem vaší vizuální komunikace.
 

Ke každému profesionálně vytvořenému logu byste měli obdržet také logomanuál. Jedná se o soubor pravidel, definující, jak logo správně použít, tak abyste využili jeho plný potenciál a podpořili profesionální image vaší firmy. Špatné použití může narušit vzhled a jednotu loga. V logomanuálu jsou vymezeny základní varianty použití loga, jeho symbolika, ochranná zóna, barevnost, písmo, varianty loga a veškeré možnosti zacházení s logem. Autorem logomanuálu je zpravidla autor loga, jeho obsah a rozsah je proto vždy individuální. Díky logomanuálu nebudete muset při každé nové zakázce vysvětlovat, jak pracovat s logem a kam jej umístit. Spolu s logem jej jednoduše pošlete grafikovi.

Logo je vlajkovou lodí vaší značky. Díky němu se stáváte rozeznatelnými od konkurence a lépe zapamatovatelnými pro vaše zákazníky. Pokud stávající logo nefunguje, nesouzní s příběhem a posláním značky, působíte nedůvěryhodně a nesrozumitelně. V tom případě je třeba uvažovat o redesignu loga. Redesign loga je celkové přepracování stávajícího loga, dalo by se přirovnat k plastické operaci. Osvěžení loga jsou oproti tomu jen mírné zásahy, například změna barevnosti nebo zjednodušení tvarů.

Na začátku je třeba položit si několik otázek:

  1. Co na současném logu nefunguje?
  2. Které prvky na logu musí jednoznačně zůstat? A proč?
  3. Vyvolává logo dostatečnou míru asociace se současnou značkou?

Redesign loga pravděpodobně potřebujete v případě že:

  • Jste na trhu dlouhou dobu a vaše logo už nepůsobí současným dojmem. Zkrátka je na něm znát, že vzniklo v začátcích vašeho podnikání a už není “IN”.
  • Změnili jste svůj byznys, rozšířili nebo změnili jste firmu, nově nabízíte jiné produkty nebo služby. Změnilo se poslání vaší značky a logo již nesouzní s tím, co firma nyní představuje.
  • Změnila se cílová skupina vašich zákazníků nebo chcete oslovit další cílovou skupinu. Plánujete expandovat nebo rozšířit povědomí o značce dalším směrem. Chcete zaujmout nové zákazníky tak, aby vám ti stávající zůstali věrní.
  • Máte novou konkurenci od které se potřebujete výrazně odlišit. Redesign loga vám pomůže ukázat stávajícím zákazníkům, že jste neusnuli na vavřínech a jdete s dobou.