FAQ

Napište mi! Nejlepší variantou je, když mi napíšete na email: terezavana.atelier@gmail.com. Rovnou mi stručně popište vaši představu a to, čeho by se projekt týkal. Většinou vám zvládnu odpovědět do tří dnů.

Logo je vizuální zkratka, která slouží jako váš podpis. Je důležitým prvkem komunikace se zákazníkem. Mělo by být základním kamenem vaší firemní identity.  Mozek zpracovává obrázky rychleji než mluvený nebo psaný text. Při pohledu na logo by mělo být zřejmé, v jaké oblasti podnikáte. 
Díky logu se odlišíte od konkurence a identifikujete vaši firmu. Pomůže vám vyniknout a dostat se do povědomí vašich zákazníků. Jeho další funkcí je zprostředkovat emoce a poslání vašeho byznysu, mělo by odrážet jeho hodnoty a charakter. Profesionálně vytvořené logo se stane smysluplným nástrojem vaší vizuální komunikace.

Ke každému profesionálně vytvořenému logu byste měli obdržet také logomanuál. Jedná se o soubor pravidel, definující, jak logo správně použít, tak abyste využili jeho plný potenciál a podpořili profesionální image vaší firmy. Špatné použití může narušit vzhled a jednotu loga. V logomanuálu jsou vymezeny základní varianty použití loga, jeho symbolika, ochranná zóna, barevnost, písmo, varianty loga a veškeré možnosti zacházení s logem. Autorem logomanuálu je zpravidla autor loga, jeho obsah a rozsah je proto vždy individuální. Díky logomanuálu nebudete muset při každé nové zakázce vysvětlovat, jak pracovat s logem a kam jej umístit. Spolu s logem jej jednoduše pošlete grafikovi.

Logo je vlajkovou lodí vaší značky. Díky němu se stáváte rozeznatelnými od konkurence a lépe zapamatovatelnými pro vaše zákazníky. Pokud stávající logo nefunguje, nesouzní s příběhem a posláním značky, působíte nedůvěryhodně a nesrozumitelně. V tom případě je třeba uvažovat o redesignu loga. Redesign loga je celkové přepracování stávajícího loga, dalo by se přirovnat k plastické operaci. Osvěžení loga jsou oproti tomu jen mírné zásahy, například změna barevnosti nebo zjednodušení tvarů.

Na začátku je třeba položit si několik otázek:

 1. Co na současném logu nefunguje?
 2. Které prvky na logu musí jednoznačně zůstat? A proč?
 3. Vyvolává logo dostatečnou míru asociace se současnou značkou?

Redesign loga pravděpodobně potřebujete v případě že:

 • Jste na trhu dlouhou dobu a vaše logo už nepůsobí současným dojmem. Zkrátka je na něm znát, že vzniklo v začátcích vašeho podnikání a už není “IN”.
 • Změnili jste svůj byznys, rozšířili nebo změnili jste firmu, nově nabízíte jiné produkty nebo služby. Změnilo se poslání vaší značky a logo již nesouzní s tím, co firma nyní představuje.
 • Změnila se cílová skupina vašich zákazníků nebo chcete oslovit další cílovou skupinu. Plánujete expandovat nebo rozšířit povědomí o značce dalším směrem. Chcete zaujmout nové zákazníky tak, aby vám ti stávající zůstali věrní.
 • Máte novou konkurenci od které se potřebujete výrazně odlišit. Redesign loga vám pomůže ukázat stávajícím zákazníkům, že jste neusnuli na vavřínech a jdete s dobou.

Cena svatebního oznámení je individuální. Závisí na počtu ilustrací a náročnosti. Základní svatební oznámení s jednou ilustrací stojí 170 Fr. V ceně je zahrnuta jedna úprava ilustrace.

Dodací lhůta se odvíjí od množství ilustrací a zvolené výtvarné techniky. U malých projektů, jako jsou svatební oznámení je to obvykle 14 dnů od zaplacení zálohy. U větších zakázek stanovuji termín individuálně. Na přesném termínu dodání se vždy domlouváme při zadání zakázky.

Všechny ilustrace dostanete v elektronické podobě. Pošlu vám je v tiskovém formátu pdf. a ve formátu jpg. Je pak na vás, na jaký papír nebo kde si je necháte vytisknout. Nikdy neposílám zdrojová data! větších zakázek stanovuji termín individuálně. Na přesném termínu dodání se vždy domlouváme při zadání zakázky.

Této situaci se snažím vyhnout, to je i důvod, proč váš žádám o svědomité vyplnění dotazníku při zadávání zakázky. Ušetříte tím čas mě i sobě. Pokud přesto tato situace nastane, máte v ceně jednu korekturu ilustrace zdarma. Případné další úpravy se již počítají jako vícepráce. vytisknout. Nikdy neposílám zdrojová data! větších zakázek stanovuji termín individuálně. Na přesném termínu dodání se vždy domlouváme při zadání zakázky.

Mezi mé nejoblíbenější motivy patří luční květiny, motivy horských krajin nebo třeba souhvězdí. Ráda kombinuji ilustrace s jemnými nápisy. Nevyhýbám se ani zvířatům, minimalistickým nebo abstraktním motivům.

Netetuji cizí návrhy, rasistické, nacistické nebo extrémistické motivy. Piercing, permanentní makeup – neprovádím.

Netetuji osoby mladší 18 let a to ani se souhlasem rodičů. Tetování byste si měli pořádně rozmyslet, přece jenom, je to ozdoba na celý život. 

Netetuji těhotné a kojící ženy.

Tetuji převážně černou. Ráda ale tetování doplním o červené nebo modré prvky.

Tetuji prémiovým strojkem SOL Nova Unlimited od německé firmy Cheyenne. Používám atestované kvalitní barvy schválené pro použití v EU. Konkrétně značky Dynamic, Just Ink, World Famous Tattoo Ink a Silverback Ink. Všechny barvy jsou veganské.

Tři dny před tetováním se vyhněte opalování a všem aktivitám, které by mohly kůži namáhat. Den před tetováním jděte brzo spát, abyste byli na tetování odpočatí. Neužívejte před sezením drogy, alkohol a vyhněte se kofeinovým nápojům.
Najezte se a klidně si vemte s sebou i něco sladkého. Pokud se necítíte dobře nebo jste nemocní, je lepší tetování odložit, vyhnete se tak zbytečným komplikacím. Týden před tetováním byste neměli brát antibiotika. V případě užívání léků na ředění krve je třeba konzultace s lékařem.

Konečnou cenu tetování mohu určit až po nakreslení motivu. Musím znát velikost, umístění na těle a náročnost motivu. Minimální cena tetování je 100 Fr. 

Ne, v současné době je možné platit v hotovosti nebo pomocí služby TWINT.

Covery tetování od jiných umělců dělám jen výjimečně. Velmi záleží na stylu a velikosti původního tetování.

Mějte na paměti, že tetování je v podstatě zranění, které musí mít čas na regeneraci. Vyžaduje správnou after-care, nesprávným zacházením je možné tetování zničit.

Rady pro správné hojení

 • Nejdříve po 3 maximálně po 5 hodinách (klasická folie) a nejdéle po 24 hodinách (samolepící folie) tetování vybalte z folie a jemně je s pomocí antibakteriálního mýdla a vody umyjte. Opatrně osušte ránu a držte ji v čistotě.
 • Druhý den tetované místo jemně promažte kokosovým olejem nebo bambuckým máslem. Nikdy nepoužívejte na čerstvé tetování antibiotické nebo hojení urychlující masti! Tetování takto ošetřujte třikrát denně.
 • Tetování musí mít přístup vzduchu, musí dýchat a nesmí nikdy vyschnout. V prvních dnech může barvit, proto doporučuji tmavší oblečení.
 • V prvním týdnu se vyhýbejte přímému slunci, prašnému prostředí, nenoste těsné oblečení ať si tetování mechanicky nepodráždíte. Vyhněte se sportovním aktivitám, sauně, koupání v přírodní i chlorované vodě a hygienicky závadnému prostředí.
 • Tetování začne po několika dnech svědit a postupně se z něj začnou odlupovat stroupky. Nikdy stroupky neodlupujte! Mohli byste tak poškodit tetování.
 • Doba hojení je individuální, nechte svému tělu čas a klid na přirozenou regeneraci. Tetování by mělo být většinou úplně zahojeno do 14 dnů. Po celkovém zahojení se můžete bez obav koupat a dělat jiné běžné fyzické aktivity.

Pokud je oprava třeba, provádím první opravu tetování zdarma. Tuto možnost můžete využít nejpozději do 3 měsíců od zhotovení tetování.

To bohužel není možné. Motivy kreslím již pouze svým zákazníkům a nepřeji si, aby mé návrhy realizoval někdo jiný.